25 MAJA 2016

NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Mamy zaszczyt poinformować, że Muzeum w Raciborzu otrzymało Główną Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2015 w kategorii DOKONANIA Z ZAKRESU KONSERWACJI za projekt pn. „Konserwacja ściany wschodniej zakrystii w dawnym kościele ss. dominikanek p. w. Św. Ducha w Raciborzu, obecnie muzeum”.

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego jest nagrodą przyznawaną za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej za wydarzenie muzealne roku ustanowiona w 2006 r. dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Nagrodą honoruje się instytucje muzealne działające na terenie województwa śląskiego, których statut lub regulamin został uzgodniony z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystość wręczenia nagród odbywa się w maju każdego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów.