Polub nas na Facebooku

parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Wydarzenia

Wróć do listy

23.11.2018 r. godz.17

wystawy stałe / wystawy czasowe

WIECZÓR LITERACKI

Zbigniew Woźniak urodził się i wychował w Katowicach, gdzie prócz słynnego I LO im. M. Kopernika, ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Śląskim.

Od dwudziestu dziewięciu lat jest  związany z Raciborzem a od piętnastu – z pobliskim pałacem w Wojnowicach, któremu  nie tylko przywrócił charakter pałacowy, ale i tchnął w niego nowe życie. Tam też od kilkunastu lat zamieszkuje.

Cztery lata temu  wydał swą debiutancką powieść sensacyjną: „OKO ZŁA”, której akcja toczy się właśnie w murach wojnowickiego pałacu.

W roku 2016 roku wydał  pierwszy zbiór swoich stu sześćdziesięciu, pisanych wierszem, krótkich utworów satyrycznych i refleksyjnych,  z których można poznać poglądy autora na tematy: filozoficzne, historyczne, lokalne, przyrodnicze, związane z kobietami, seniorami, zdrowiem itd. Niektóre są humorystyczne lub nawet rubaszne. Najczęściej jednak uszczypliwe… Książka wydana została pod tytułem „W  ZWIERCIADLE  SATYRY”.

Wydana w roku 2017  książka „Z  UŚMIECHEM,  ALE  I  DO  BÓLU”, stanowi kontynuację  i dalszy ciąg jego przymysleń, w tej samej formie wyrazu artystycznego. Tym razem, zbiór obejmuje już 250 pozycji…

Niniejsze wydawnictwo, „CAŁKIEM  SERIO, CHOĆ NIEKONIECZNIE”, to w istocie dwie odrębne książki, gdyż jedna składa się ze stu osiemdziesięciu utworów (jak dotychczas,  pisanych w formie wierszowanej), ale po odwróceniu woluminu o 180 stopni przez górną krawędź – pojawiają się „MYŚLI  ULOTNE, CHOĆ  SZCZEROZŁOTE”, zbiór „złotych myśli”,  aforyzmów, sentencji, maksym życiowych i bon motów, czyli refleksji na różne życiowe tematy, ale w nowej dla autora, skrajnie już zwięzłej postaci.

W obu jednak przypadkach – są to spostrzeżenia i  przemyślenia autora na temat otaczającego nas – co by nie powiedzieć -dziwnego dosyć, choć jakże pięknego, świata…

 

  • DSCN5183
  • DSCN5178
  • DSCN5179
  • DSCN5185
  • DSCN5186
  • DSCN5176
  • DSCN5182
  • DSCN5177

-


     *Uprawnienia do oprowadzania po ekspozycjach muzealnych
     mają wyłącznie pracownicy Muzeum w Raciborzu