20.03.2015 r.

XI POWIATOWY KONKURS NA OZDOBY WIELKANOCNE
pod patronatem Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego
i Prezydenta Miasta Racibórz Mirosława Lenka

Muzeum w Raciborzu po raz jedenasty ogłasza Powiatowy Konkurs na Ozdoby Wielkanocne. Cieszy nas fakt, że co roku zwiększa się liczba uczestników i prac przedstawionych do oceny. Liczymy, że w tym roku zainteresowanie konkursem będzie nie mniejsze jak w latach ubiegłych. Chcemy, by udział w konkursie przyczynił się do podtrzymywania dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz podopiecznych świetlic, stowarzyszeń i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.
2. Każdy uczeń może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice (szczególnie doceniane przez jury konkursowe są tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych – technika rytownicza, batikowa i oklejanie sitowiem oraz palmy przygotowane z tradycyjnych materiałów).
3. Komisja w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego, etnograf i plastyk Muzeum w Raciborzu oceni prace w następujących kategoriach:
A/ palma
B/ jajko wielkanocne
C/ kartka świąteczna
oraz w kategoriach wiekowych
A/ uczniowie klas I-III
B/ uczniowie klas IV-VI
C/ uczniowie gimnazjum
4. Każda z prac powinna zawierać następujące, czytelnie zapisane dane: imię i nazwisko autora pracy, nazwę szkoły i numer klasy, imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu szkoły.
Brak powyższych danych spowoduje jej odrzucenie.
5. Prace należy składać w Muzeum w Raciborzu, ul. Rzeźnicza 15 do
14.03.2016 r. w godzinach od 800 do 1530.
6. Posiedzenie jury odbędzie się w Muzeum w Raciborzu w dniu 15.03.2016 r.
7. Uroczyste posumowanie konkursu wraz z otwarciem okolicznościowej wystawy nastąpi w Muzeum w Raciborzu, ul. Gimnazjalna 1 w dniu 20.03.2016 r. (Niedziela Palmowa) o godz. 1500, na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu i opiekunów.
8. Wystawa prac konkursowych będzie udostępniona zwiedzającym w terminie
od 20.03. do 3.04.2016 r.
9. Zwrot prac konkursowych nastąpi w dniach 5.04. – 30.04.2016 r.
Po upływie tego terminu prace przechodzą na własność Muzeum w Raciborzu.
Dodatkowych informacji udzielają:
– Julita Ćwikła i Iwona Mogielnicka tel. 32 415 49 01

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody!