14.04.2019

XIV POWIATOWY KONKURS NA OZDOBY WIELKANOCNE

XIV POWIATOWY konkurs  na ozdoby wielkanocne

pod patronatem  Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody

i Prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego

Muzeum w Raciborzu ogłasza XIV Powiatowy Konkurs   na Ozdoby Wielkanocne.  Wzorem lat poprzednich zwracamy się z zaproszeniem do udziału w konkursie.  Chcemy, by udział     w nim przyczynił się do podtrzymywania dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Cieszy nas fakt, że na  konkurs zgłaszanych jest coraz więcej prac wykonanych zgodnie z miejscowymi tradycjami.

Regulamin konkursu

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjalnych oraz podopiecznych świetlic, domów kultury, stowarzyszeń i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych    z terenu powiatu raciborskiego.

2. Każdy uczeń może przedstawić na konkurs po jednej pracy w każdej z kategorii, wykonanej indywidualnie w dowolnej technice (szczególnie doceniane przez jury konkursowe są tradycyjne metody wykonania palm i jajek wielkanocnych – technika rytownicza, batikowa i oklejanie sitowiem oraz palmy przygotowane  z tradycyjnych materiałów).

3. Komisja w składzie: przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Działu Etnografii i Działu Oświatowego Muzeum w Raciborzu oceni prace  w następujących kategoriach tematycznych      A/ palma  B/ jajko wielkanocne  C/ kartka świąteczna

oraz w kategoriach wiekowych

A/ uczniowie klas I-III
B/ uczniowie klas IV-VI
C/ uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjum

1. Każda z prac powinna zawierać następujące, czytelnie zapisane dane: imię i nazwisko autora pracy, nazwę szkoły i numer klasy, imię  i nazwisko opiekuna, numer telefonu szkoły lub opiekuna.

Brak powyższych danych spowoduje jej odrzucenie.

1. Każdy uczestnik konkursu oraz opiekun wyraża zgodę na

przetwarzanie jego danych osobowych i wizerunku w celach wystawienniczych, promujących konkurs, wystawę i Muzeum  w Raciborzu. Klauzulę informacyjną wraz z oświadczeniem, będącą w załączniku należy wydrukować, podpisać i złożyć wraz z pracą.  W imieniu osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

1. Prace należy składać w Muzeum w Raciborzu, ul. Rzeźnicza 15 do

08.04.2019 r. w godzinach od 800 do 1530.

1. Posiedzenie jury odbędzie się w Muzeum w Raciborzu w dniu   09.04.2019 r.

1. Uroczyste posumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz otwarcie

okolicznościowej wystawy nastąpi w Muzeum w Raciborzu,

1. Gimnazjalna 1 w dniu 14.04.2019 r. (Niedziela Palmowa)

o godz.  1500, na które zapraszamy wszystkich uczestników konkursu

i opiekunów.

1. Wystawa prac konkursowych będzie udostępniona zwiedzającym

w terminie od 14.04. do 05.05.2019 r.

1. Zwrot prac konkursowych nastąpi w dniach 07.05. – 20.05.2019 r.

Po upływie tego terminu prace przechodzą na własność Muzeum

w Raciborzu.

Dodatkowych informacji udzielają: