Polub nas na Facebooku

parajumpers outlet parajumpers sale http://www.canadagoosestore.be/ canada goose outlet https://www.gasinc.nl

Wystawy

Wróć do listy

6.07.-26.08.2018

wystawy stałe / wystawy czasowe

PORTRET WSPÓŁCZESNY

Bolesław Stachow urodził się w 1940 r. w Grzymałowie na Podolu. Od 60. lat mieszka i pracuje         w Raciborzu. Studia socjo-psychologiczne ukończył na WSP w Opolu,  a fotograficzne w Studium Fotografii i Filmu w Warszawie.

Od 1974 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem  oryginalnej teorii fotografii jako języka obrazowego. Jego prace inicjowały ogólnopolskie sympozja fotograficzne:  ”Problem języka fotografii” oraz  „Obraz  i słowo”.

W pracy twórczej najwięcej uwagi poświęcił swoim wystawom indywidualnym.
W każdej z nich prezentował ważne dla siebie i sztuki problemy starając się przyczynić do ich zobrazowania.

W 1985 r. M. M. Auerowie umieszczają jego sylwetkę w „Międzynarodowej encyklopedii fotografów” wydanej  w Genewie,  w 1999 r. J. Lewczyński  w „Antologii fotografii polskiej”, a w 2000 r.  P. Pierściński w almanachu „Mistrzowie polskiego pejzażu”.

W latach 1994 i 1998 ukazują się jego 2 kolejne autorskie albumy fotograficzne „Racibórz”, w 2001 roku  album „Ziemia Raciborska”, w 2004 roku album fotograficzno – poetycki „Poeta Ziemi Naszej”, w 2007 roku album „Racibórz – cztery pory roku” . Rok 2010 obfituje w dwa albumy „Obrazy z historii miasta Raciborza” oraz „Racibórz – inspiracje”.

W roku 2002 zainteresował się fotografią cyfrową i w tej konwencji powstały prace do albumów: „Wspomnienia z pobytu na Ziemi” , ”Poezja obrazowa” i „Pamiętnik fotografika”. Napisał książkę z zakresu  komunikacji wizualnej p.t. „TEORIA JĘZYKA OBRAZOWEGO”.   Ostatnie jego wystawy to „Ludzie  z Almanachu”, „Od konceptualizmu do postmodernizmu”,   „Wiersze obrazami zapisane” , „Arka Bożek – największy polityk Ziemi Raciborskiej”, „Czas przeszły”, Miejsce na Ziemi”  i „Opowieści raciborskie”.

  • DSC_3542 i
  • DSC_3583 i
  • DSC_3574 i-1
  • DSC_3634 i
  • DSC_3649 i
  • DSC_3651 i

     *Uprawnienia do oprowadzania po ekspozycjach muzealnych
     mają wyłącznie pracownicy Muzeum w Raciborzu